Deicide "Overtures of Blasphemy" - Recenzja  Nazwa Deicide powinna się każdemu, kto siedzi w tych brzmieniach, kojarzyć z dość konkretnym i jednoznacznym w przekazie graniem. Minęło 5 lat od wydania ostatniego wałka zatytułowanego "In the Minds of Evil". Co to jest zespół Deicide chyba nie muszę mówić nikomu. Każdy kto choć miał możliwość musnąć temat Death Metalu trafił na niego. Wydanie tworu pod tytułem "Overtures of Blasphemy" jak i szum wokół niego zachęcił mnie do napisania tej recenzji.

  Co mogę powiedzieć na starcie? Nie spodziewajcie się dobrego Deicide sprzed 20-stu lat. Dużo wiekowych zespołów stara się powrócić do korzeni, ale udaje się to tylko czasami. Tutaj dostajemy za to całkiem generyczne granie. Pierwszy utwór "One with Satan" zapowiada się obiecująco. Problem w tym, że początek jest szczytem możliwości. Po usłyszeniu tego utworu jest wszystko, co już słyszeliście. Muzycznie jest szybko, ale strasznie melodyjnie. Mogę bez problemu stwierdzić, że to melodic death metal. Nie najgorszy, ale jednak nie ten death, za który lubimy zespół. Mogę za to pochwalić solówki, gitary się całkiem dobrze sprawdzają. Co do wokalu, pochlebny nie będę, ale to już można było się z samego początku domyślić. Nie można oczekiwać, że Glenn będzie growlować z taką samą zawziętością jak w latach 90-tych. Podsumowując, nie ma tu ani o czym gadać, ani czym się zachwycać. Bardzo przeciętne, melo-deathowe granie. Po trzech utworach można ziewnąć. Płyta zrealizowana dobrze, technicznie nie da się do niczego przyczepić. Jeżeli ktoś oczekiwał takiego albumu, może być zadowolony.

  Ja się będę upierał dalej przy swoim, że muzyka poszła za bardzo w kierunku melodyjnym. Granie stało się aż do bólu generyczne, nie wyróżnia się niczym na tle zalewu tego typu kapel na rynku. Nie czekałem na ten album i na pewno nie będę czekał na następny. Wolę wrócić do ciągle dobrego "Legionu" czy "Deicide".

Tracklista:


 1. One with Satan
 2. Crawled from the Shadows
 3. Seal the Tomb Below
 4. Compliments of Christ
 5. All That Is Evil
 6. Excommunicated
 7. Anointed in Blood
 8. Crucified Soul of Salvation
 9. Defying the Sacred
 10. Consumed by Hatred
 11. Flesh, Power, Dominion
 12. Destined to Blasphemy
Ocena 2.0/5

Odsłuch:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Deathstorm "The Unfathomable" - Recenzja

Mentor "Cults Crypts and Corpses" - Recenzja

Impure Declaration "No Paths, No Guide" - Recenzja